Ahoj ! Witajcie na naszej stronie.

Armada rejsy po Wiśle w Krakowie –

Serdecznie witamy Państwa na naszej stronie. Z nami możecie zwiedzić Kraków z niecodziennej perspektywy rzeki Wisły. Z pokładu naszej łodzi Harpun, podczas rejsu możecie zobaczyć liczne zabytki Krakowa. Rejs po Wiśle w Krakowie jest doskonałym pomysłem na upalne dni lata, a powiew wiatru oraz zadaszenie naszej łodzi sprawi, że wasz rejs będzie przyjemny, nawet podczas najgorętszych miesięcy sezonu. Nasi kapitanowie doskonale znają Kraków, więc chętnie opowiedzą historie i ciekawostki związane z mijanymi zabytkami, jak i wskażą  ciekawe miejsca, które warto zobaczyć w Krakowie. Jesteśmy elastyczni i staramy się dopasować do naszych klientów. Na naszych rejsach panuje miła, rodzinna atmosfera, a naszym pasażerom chcemy dostarczyć  jak najwięcej miłych wspomnień z pięknego miasta jakim z pewnością jest Kraków. Zadowolenie naszych klientów jest dla nas najważniejsze. Jesteśmy profesjonalną załogą i całkowicie oddajemy się naszej pracy. Wiemy jak ważna jest dobra zabawa i odpoczynek, więc chętnie łączymy przyjemne z pożytecznym, edukując młodzież, a wieczorami zapewniając dobrą imprezową atmosferę. 

Gdzie nas znaleźć? – 

Nasza przystań znajduję się zaraz przy Moście Grunwaldzkim po stronie centrum kongresowego ICE w Krakowie (miejsce oznaczone na mapie poniżej). Można nas znaleźć także na Facebooku, gdzie udostępniamy wiele zdjęć z imprez okolicznościowych oraz rejsów. Nasz pomost wyróżnia się duża niebieską flagą z naszym logiem oraz widniejącym na nim napisem Rejsy. Istnieje także możliwość wcześniejszego uzgodnienia miejsca odbioru pasażerów z okolic rzeki Wisły w Krakowie. Zapraszamy do kontaktu.

Rejsy po Krakowie –

Rejs po Krakowie odkryje przed Wami unikalne perspektywy historycznych miejsc Krakowa, a słynne zabytki połączone z kapitalną atmosferą na pewno pozostawią u Państwa miłe wspomnienia. Gorąco zachęcamy naszych klientów do zabrania ze sobą na pokład własnych dobrze schłodzonych napojów oraz w przypadku dłuższego rejsu do Tyńca smacznych przekąsek. Rejs po Krakowie rozpoczynamy z okolic Mostu Grunwaldzkiego, gdzie znajduje się nasz pomost. 

Wypływając w 30 minutowy lub godzinny rejs będą mieli Państwo zobaczyć unikalne budowle, muzea oraz historyczne zabytki naszego miasta. Podczas wariantu 30 minutowego będa mieli Państwo okazje bliżej poznać Kraków. W trakcie rejsu w okolicach zabytkowego centrum Krakowa ujrzymy Najważniejsze słynne budowle miasta w okolicach rzeki, a także oddalony Kopiec Kościuszki. Podróż rozpoczyna się z miejsca oznaczonego na mapie (okolica mostu grunwaldzkiego od strony centrum kongresowego). Jest to najkrótszy wariant, który pozwoli zapoznać się z niecodzienną, ale jakże urzekającą perspektywą miasta. Zabytki widziane w trakcie rejsu opisane są poniżej 

60 minutowy rejs pozwoli na zobaczenie praktycznie całego miasta z perspektywy rzeki. W tym czasie nasza łódź dopływa do kajakarskiego klubu sportowego gdzie umownie kończy się miasto, a zaczyna natura i niezamieszkałe okolice rzeki. W powrotną stronę dopływamy do śluzy dąbie. Jest to dobry wybór dla osób, które chcą zobaczyć co kryje miasto na rzece oraz odpocząć po zwiedzaniu.

Nasze rejsy odbywają się praktycznie przez cały dzień i po wcześniejszym kontakcie istnieje możliwość odbycia rejsu wieczornego, który serdecznie polecamy. Rejs po oświetlonej wieczornej wersji miasta to naprawdę warta przeżycia przygoda. Wszystkie zabytki oraz mosty są w nocy oświetlone co powoduje zapierające dech w piersiach wspomnienia z rejsu. Zapraszamy do kontaktu.

Rejs po Krakowie: Zabytki –

Zamek Królewski na Wawelu –

Pierwszym mijanym i najbardziej rozpoznawalnym zabytkiem jest Zamek Królewski na Wawelu. Wawel jest prawdziwym symbolem Krakowa wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Położony nad Wisłą zamek królów Polski od lat niezmiennie przyciąga tłumy turystów i pozostaje niezrównanym pomnikiem naszej historii. Katedra, groby królewskie, dzwon Zygmunta czy ziejący ogniem smok – to obiekty znane niemal każdemu Polakowi. Mury miasta, oraz wieże Katedry wawelskiej i wchodzący w ich skład słynny Dzwon Zygmunta można dostrzec z naszej łodzi gołym okiem. Płynąc wzdłuż jego wysokich murów można poczuć jak potężną twierdzą w czasach świetności był Wawel. Zamek jest tylko jednym z wielu mijanych w trakcie rejsów historycznych zabytków miasta. Podczas rejsu będą mieli Państwo przyjemność oglądać  również inne ciekawe budowle.

Foto: Shutterstock

Klasztor sióstr Norbertanek –

     Klasztor sióstr Norbertanek jest kolejną  znakomicie zachowaną pamiątką Krakowa.

Kościół św. Augustyna i św. Jana Chrzciciela wraz z przylegającym do niego klasztorem norbertanek tworzy największy po Wawelu kompleks zabytkowy miasta.

 Został założony w 12 wieku i ufundowany przez ówczesnego księcia Władysława II. Klasztor funkcjonuje do dziś i jednocześnie jest to najstarszy w Polsce zakon żeński.

  Ze względu na charakterystykę działania klasztoru nie można zwiedzić go od środka, a jedynie podczas naszego rejsu możemy podziwiać jego mury oraz wewnętrzne budowle z perspektywy rzeki Wisły.

Bazylika św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa –

Bazylika św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa w Krakowie jest kolejną średniowieczną budowlą o znaczeniu historycznym. Pełni tez rolę Panteonu Narodowego, czyli miejsca spoczynku najwybitniejszych twórców narodowej sztuki, kultury i nauki,. Z tą 14 wieczną katedrą, potocznie zwaną przez Krakowian Skałką lub  Kościołem na Skałce – nazwa pochodzi od usytuowania Katedry, jest związana jedna ciekawa legenda, o której na pewno  opowiemy Państwu w trakcie trwania rejsu. 

Smok Wawelski –

Oczywiście na naszym rejsie nie mogło zabraknąć wizytówki naszego miasta – Smoka Wawelskiego. Jest to pomnik nawiązujący do słynnej Krakowskiej legendy o smoku, który miał terroryzować ówczesnych mieszczan. Związanym z pomnikiem zabytkiem jest smocza jama, która znajduję się w pobliżu smoka. Jest to miejsce, które można do którego można wejść dlatego warto udać się tam po rejsie.  Krakowskie legendy związane ze Smokiem Wawelskim. jak i z samym Wawelem to ciekawe historie, które są lubiane przez naszych najmłodszych klientów. Wszystkie powyższe zabytki to tylko część budowli, które będą  Państwo mogli  podziwiać podczas rejsu. Serdecznie zapraszamy do naszej przystani po więcej historii miasta Krakowa. 

Urzekający rejs do Tyńca –

Tyniec

Jeśli zdecydujecie się wybrać na ujmujący rejs do Tyńca,  będą mieli Państwo możliwość zwiedzenia najstarszego klasztoru w całej Polsce – Muzeum Opactwa Benedyktynów. W trakcie malowniczego rejsu można zrelaksować się na wygodnych siedzeniach, oraz podziwiać  okolice rzeki. Tuż przed samym Tyńcem czeka nas ciekawa przeprawa przez śluzę Kościuszko. Podczas pobytu w Tyńcu będą Państwo mieli godziną przerwę, którą będzie można przeznaczyć na zwiedzanie klasztoru,  lub zjedzenie dobrego obiadu w pysznej tynieckiej restauracji. Na najgorętsze dni lata warto skosztować także tynieckich lodów. Po godzinnym postoju, zabierzemy Państwa z powrotem do naszej przystani w Krakowie. Cały rejs łącznie z postojem  trwa 4 godziny. Warto zatem wziąć na pokład :przekąski i chłodne napoje. Nasza załoga podczas rejsu jest do Państwa dyspozycji i chętnie odpowie na pytania dotyczące nie tylko rzeki Wisły, ale także innych pięknych krakowskich miejsc oraz restauracji do których z pewnością warto się udać.

ciekawostki

Rejs w stronę Kazimierza –

Rejs w stronę Kazimierza jest dobrą alternatywą poznania miasta od strony Wisły. Podczas tego godzinnego rejsu będziemy mieli okazję mijać znane Krakowskie mosty, oraz ciekawe muzea takie jak Muzeum sztuki Awangardowe,j oraz Muzeum sztuki Japońskiej ,,Manga’’. Oba obiekty przyciągają wzrok ze względu na swoją charakterystyczną budowę. W Krakowie przy rzece znajduję się wiele interesujących obiektów z pewnością zwracających na siebie uwagę. Głównie są to rzeźby oraz muzea, które wyglądem zachęcają zwiedzających do zobaczenia co kryją w środku. Ta część miasta to średniowieczna dzielnica Żydowska, w której występują liczne synagogi oraz inne interesujące miejsca związane z tą religią. Kazimierz to pod względem historycznym jedna z ważniejszych dzielnic, które będąc w Krakowie warto zobaczyć. Oprócz tego w tej dzielnicy występuje także gastronomiczne centrum miasta. Są tam liczne godne polecenia restauracje z różnych zakątków świata, a także oczywiście krakowskie restauracje z polską kuchnią. 

Dom Papieski – 

W trakcie rejsu będziemy mogli dostrzec znajdujący się przy brzegu żółty dom w którym za młodości w trakcie studiów mieszkał Karol Wojtyła zanim został papieżem. Jest to miejsce oznaczone tabliczką, a dojść do niego można bulwarem idąc wzdłuż ulicy Tynieckiej.

Dlaczego warto przyjść właśnie do nas? –

Nasz zespół nastawia się na jakość usługi i chcemy żeby każdy rejs był dla Państwa wyjątkowy. Nasi kapitanowie to pasjonaci żeglugi, którzy dobrze znają historię Krakowa i chętnie się z nią dzielą, edukując zarówno dorosłych, jak i młodych. Potrafimy dostosować się do naszych klientów, a po wcześniejszym uzgodnieniu rejsy mogą odbywać się praktycznie o każdej porze oraz w każdych warunkach w okresie wakacyjnym. 

Rejs to także atrakcja dla dzieci –

Dla młodych osób spragnionych dobrej zabawy taki rejs to strzał w dziesiątkę!

Nasza łódź w razie potrzeby potrafi rozwinąć pokaźną prędkość i  dostarczyć wrażeń osobom spragnionym emocji. Najmłodsi majtkowie, będą mogli zasiąść za sterem w czapce kapitańskiej. Państwa dzieci będą mogły usiąść za sterem i poczuć się jak mali kapitanowie statku. Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze, a nasi kapitanowie posiadają kursy ratownicze oraz są ratownikami wodnymi, więc wiedzą jak zachowywać się na wodzie oraz potrafią zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom statku. 

Harpun –

Nasza łódź charakteryzuje się sportowym i opływowym wyglądem jednak na środku jest wystarczająco miejsca, żeby pomieścić dwunastu pasażerów i zorganizować imprezy okolicznościowe takie jak Wieczór Panieński oraz Wieczór Kawalerski

Nasza łódź jest średniej wielkości ma około 6 metrów długości oraz około 3,5 metra szerokości. Kolor pokładu jest biały, a od zewnętrznej strony malowanie jest w kolorze niebieskim. Nasza łódź posiada zadaszenie chroniące ją przed słońcem oraz opadami atmosferycznymi. W razie ulewy posiadamy także wodoodporne zasłony całkowicie izolujące łódź od deszczu. 

Harpun posiada ledowe oświetlenie pokładu, które świetnie sprawdza się podczas imprezowych rejsów. W opcji ledów jest zmiana kolorów co wprowadza klubową atmosferę. Nagłośnienie na naszej łodzi jest bardzo dobre, więc nie ma problemów z głośnym słuchaniem muzyki oraz jakością dźwięku. Istnieje możliwość puszczania własnej muzyki.      

Nasza łodź jest wyposażona we wszystkie elementy niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa w trakcie rejsu. Kamizelki ratunkowe nie są obowiązkowe w trakcie rejsu, jednak jeśli ktoś dla lepszego poczucia własnego bezpieczeństwa chciałby ją założyć to ma taką możliwość. Nasza łódź jest praktycznie nowa i przystosowana głównie do imprezowania. Harpun wyróżnia się także unikalną budową oraz płaskim dnem, przez co niweluje fale rzeki. 

Imprezy okolicznościowe –

Naszą specjalnością są rejsy okolicznościowe, które realizujemy na zamówienie naszych klientów. Podczas takich rejsów nie ma ograniczeń, a my staramy się dostosować do Państwa potrzeb zapewniając jak najlepsze wspomnienia. Każdy rejs jest praktycznie inny, więc przed rejsem prosimy o wcześniejszy kontakt, żebyśmy mogli się odpowiednio przygotować. Wszystkie szczegóły odnośnie napojów oraz przekąsek omawiamy z naszymi klientami telefonicznie, drogą mailową lub przez naszego Facebooka.

Prezent urodzinowy –

Rejs  to doskonały pomysł na prezent urodzinowy. Specjalnie dostosujemy do państwa wystrój łodzi i sprawimy, że będą to dla Was niezapomniane wydarzenia. Wieczorny rejs to jedna z naszych specjalnych atrakcji. To właśnie u nas ,wieczorem imprezy okolicznościowe wchodzą na wyższy poziom. Dzięki dyskotekowemu  oświetleniu naszej łodzi, oraz dobrym nagłośnieniu, na pokładzie panuje klimat porównywalny do tego w klubach! Imprezy na naszej łodzi to coś z czego jesteśmy najbardziej dumni. Jak już wcześniej wspominaliśmy staramy się dostosować do naszych klientów, więc warto skontaktować się z nami wcześniej, aby ustalić szczegóły takich imprez.

Romantyczny rejs we dwoje –

Jeśli chcesz zaskoczyć swoją drugą połówke, zabierz ją na rejs tylko we dwoje, Istnieje możliwość wynajęcia łodzi dla par, które chciałyby się wybrać na romantyczny rejs po Krakowie. Nasi kapitanowie zadbają o nastrój dobierając odpowiednią spokojną  muzykę, co pozwoli Państwu zrelaksować się wśród pięknej przyrody  i urzekającym krajobrazie naszego miasta Krakowa. Nasza łódź posiada miękkie i wygodne siedzenia, które w połączeniu z pięknym widokiem naszego miasta i waszej drugiej połówki z pewnością zapadną na długo w pamięć. 

Wieczór Panieński – 

Wybór naszej łodzi na taką okazję to strzał w dziesiątkę. Wieczory Panieńskie cieszą się na naszej łodzi dużym zainteresowaniem. Dzięki pięknemu wystrojowi, dobrym nagłośnieniu oraz odpowiedniemu oświetleniu atmosfera w trakcie rejsu jest bardzo przyjemna. Po wcześniejszym ustaleniu istnieje możliwość wystrojenia łodzi według własnych potrzeb. Rejsy odbywają się zarówno w dzień jak i w nocy, a czas trwania rejsu ustalamy z naszymi Klientami indywidualnie. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez naszego Facebooka. Do zobaczenia na pokładzie naszej łodzi. 

Wieczór Kawalerski –

Zespół Armady zaprasza Panów na pokład Harpuna. Wieczór Kawalerski na naszej łodzi to doskonały wybór. Na naszym pokładzie będziecie mogli wspólnie napić się i miło spędzić czas z waszymi przyjaciółmi w bardzo dobrej atmosferze. Jedynym ograniczeniem jest 12 osób na pokładzie, a wszystkie szczegółowe informacje odnośnie przekąsek i napojów ustalimy z Państwem telefonicznie, drogą mailową lub przez Facebook. Pozdrawiamy Zespół Armady

Bezpieczeństwo –

Nasza łódź jest całkowicie bezpieczna. Dla tych co obawiają się o pływać , zapewniamy, że u nas nie musicie się o nic martwić. Na naszym pokładzie spełnione są wszystkie warunki bezpieczeństwa. Kamizelki ratunkowe są dostępne dla każdego, jednak nie ma obowiązku zakładania ich w trakcie rejsu. Nasi Kapitanowie posiadają także patenty ratownika wodnego co maksymalizuje bezpieczeństwo na naszym pokładzie. Kadłub naszego “Harpuna” jest skonstruowany w taki sposób, aby neutralizować fale rzeki co zapewnia bardzo dobrą stabilność w trakcie rejsu.

Czekając na rejs,zapraszamy Państwa na nasz pomost, gdzie będzie można skorzystać z leżaków i ławek. Znajdziecie nas przy Moście Grunwaldzkim w Krakowie. Jednak istnieje możliwość odbioru z innych miejsc na rzece Wiśle, po wcześniejszym kontakcie z nami. 

Nie czekajcie i zarezerwujcie już dziś swój rejs po Wiśle w Krakowie, lub rejs do Tyńca. Prosimy o telefon do nas, w celu ustalenia dogodnego terminu, oraz szczegółów rejsu. Do zobaczenia na pokładzie ! 

Pozdrawiamy! – Zespół Armady

Chcesz zarezerwować rejs?

Skontaktuj się z nami

Kontakt

Telefon: +48 781 599 973 | +48 793 723 908 | +48 693 676 169
Email: armada.rejsy@gmail.com
Adres: Bulwar Wołyński, 30-828 Kraków

Armada rejsy po wiśle

Popłyń razem z nami!